Zadnje objave

Možda vam se sviđa

Volkswagen odobrio bonus radnicima unatoč padu dobiti i restrukturiranju

Unatoč kontinuiranoj krizi i izazovnom razdoblju restrukturiranja, njemački proizvođač automobila Volkswagen u četvrtak je objavio da će radnicima obuhvaćenima kolektivnim ugovorom isplatiti jednokratni bonus od 1.250 eura (oko 1.435 dolara).

Upravni odbor odobrio je isplatu u okviru programa podjele dobiti, iako su se uprava i predstavnici zaposlenika ranije načelno složili da će se od tog bonusa odustati. Isplata će biti izvršena u svibnju, priopćili su iz kompanije.

Glavni izvršni direktor marke Volkswagen, Thomas Schäfer, istaknuo je važnost doprinosa zaposlenika u zahtjevnim okolnostima. Naglasio je da radnici, unatoč velikoj neizvjesnosti, svojim znanjem, predanošću i timskim duhom aktivno doprinose izgradnji budućnosti kompanije.

Podsjetimo, Volkswagen Grupa prošlog je tjedna izvijestila da je njezina neto dobit pala za oko 44%, na 6,9 milijardi eura, što dodatno naglašava težinu trenutne situacije.

Predsjednica Radničkog vijeća Grupe, Daniela Cavallo, poručila je zaposlenicima da je snažan angažman radne snage bio ključan za poslovne rezultate, te da je pravedno da zaposlenici sudjeluju u ostvarenim rezultatima kroz bonus.

Prema izvorima bliskim Radničkom vijeću, pregovori o iznosu bonusa bili su zahtjevni. Dok su sindikati inicijalno tražili 1.500 eura, uprava je predlagala najviše 500 eura. Nakon više krugova pregovora postignut je kompromis – isplata od 1.250 eura po zaposleniku.

Prijavite se na naš Newsletter

Popularno